PODPALAŁA WIATY ŚMIETNIKOWE – ZOSTAŁA ARESZTOWANA

Ostródzcy kryminalni zatrzymali 23-letnią mieszkankę miasta, która na terenie miasta podpalała wiaty śmietnikowe. Sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W okresie od 15 kwietnia do 15 maja 2024r. na terenie miasta doszło do szeregu pożarów wiat śmietnikowych gdzie zniszczeniom ulegały nie tylko same konstrukcje czy stojące w nich pojemniki na odpady. W kilku przypadkach uszkodzeniu uległy zaparkowane w pobliżu pojazdy.

We wtorek (14.05.2024r.) policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych wytypowali osobę odpowiedzialną za dokonanie zniszczeń w mieniu na łączną kwotę ponad 92 tysięcy złotych. Sprawcą okazała się 23 letnia mieszkanka Ostródy. Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła ogarniającą ją nudą. Do podpaleń używała zapalniczki. W chwili zdarzeń miał być trzeźwa. Zatrzymana usłyszała łącznie pięć zarzutów zniszczenia mienia. Przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Policjanci zwrócili się do prokuratury o wniesienie do sądu wniosku o zastosowanie wobec sprawczyni środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W piątek (17.05.2024r) sąd przychylił się do wniosku. Najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi za kratami.

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.