POLICJA WDRAŻA AKCJE ”BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem rozpoczęły się policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły 2016”, które trwać będą przez pierwsze dwa tygodnie. Policjanci będą widoczni w pobliżu przejść dla pieszych w pobliżu szkół.

Policyjne działania mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, które wraz z rozpoczęciem roku szkolnego stanowią liczną grupę użytkowników dróg. W pierwszych dniach września policjanci będą pełnić służbę w okolicy  przejść dla pieszych – w pobliżu szkół. Ich obecność ma przypomnieć kierowcom o konieczności zmniejszenia prędkości w tych miejscach i zachowania szczególnej uwagi, a uczniom o bezpiecznym przekraczaniu jezdni. Sprawdzane będą też autokary, którymi uczniowie dojeżdżają do szkół. Pojazdy przewożące dzieci muszą być sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone.  Wzmożone działania mają przyczynić się do wyeliminowania przypadków kierowania pojazdami przez kierowców będących pod wpływem alkoholu oraz używania pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Funkcjonariusze bacznie też przyglądają się oznakowaniu dróg w obrębie szkół, sprawdzając czy jest ono prawidłowe.

Jak co roku  policjanci też będą prowadzić  działania  profilaktyczne odwiedzając najmłodszych uczestników ruchu drogowego w szkole. Policjanci podczas spotkań z dziećmi, będą ich uczyć  i przypominać jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.