POLICJA I WOT NADZORUJĄ BĘDĄCYCH POD KWARANTANNĄ

Nowa i trudna sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, wymaga podjęcia specjalnych decyzji i procedur. Jedną z nich jest wdrożony ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Morąga codziennie sprawdzają, czy osoby te stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych.

 

 

Jednym z zadań z jakim mierzą się policjanci podczas panującej epidemii jest nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową.

Każdego dnia, co najmniej raz na dobę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspierani obecnie przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnych z Morąga sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych.

Nadzór prowadzonych jest wyłącznie przez umundurowanych funkcjonariuszy. Policjanci nie kontaktują się bezpośrednio z tymi osobami. Nawiązują z nimi kontakt korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych a następnie sprawdzają, czy osoby te przebywając w domach. Kontrolowane osoby najczęściej wyglądają przez okno lub wychodzą np. na balkon po to by funkcjonariusze mogli je zobaczyć i potwierdzić stosowanie się do kwarantanny domowej.

Oprócz sprawdzania, czy osoby objęte kwarantanna domową stosują się do decyzji i poleceń służb sanitarnych, policjanci podczas rozmowy pytają kontrolowanych, jak się czują, czy potrzebują pomocy, produktów żywnościowych oraz czy wszystko jest w porządku.

Nowoczesnym i przydatnym narzędziem dla osób objętych kwarantanną domową jest dedykowana dla nich aplikacja „Kwarantanna domowa”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.