POLICYJNE ZABEZPIECZENIE PODCZAS XXI INSCENIZACJI BITWY POD GRUNWALDEM

Za nami XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem. Pola grunwaldzkie odwiedziło 15 tysięcy osób. Nad ich bezpieczeństwem, jak co roku, czuwali policjanci. Jak mówią funkcjonariusze, było bardzo spokojnie i co najważniejsze- bezpiecznie.

Współpraca policjantów i organizatorów XXI Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem rozpoczęła się na długo przed samą imprezą. Wynikało to z potrzeby wdrożenia odpowiednich rozwiązań dotyczących organizacji ruchu pieszych i samochodów w okolicach Pól grunwaldzkich, po to, by zapewnić płynność ruchu. Aby ruch na trasach dojazdowych do pola bitwy oraz podczas opuszczania terenu imprezy odbywał się z jak najmniejszymi utrudnieniami, policjanci podobnie jak w latach ubiegłych, zaproponowali zmiany w organizacji ruchu.

Obchody bitwy pod Grunwaldem to czas intensywnej pracy policjantów. Dostosowując się do zabezpieczenia porządku podczas tak ważnej dla regionu imprezy, zmienia się sposób pełnienia służby przez funkcjonariuszy. Ich obecność można zaobserwować szczególnie w najbardziej newralgicznych miejscach, a do patroli służby prewencyjnej dołączają służby kryminalne. W tym roku do miejscowych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie ponownie dołączyły siły z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, a także funkcjonariusze wydziałów ruchu drogowego oraz policjanci z sąsiednich powiatów. Łącznie w działania związane w zabezpieczenie imprezy zaangażowanych zostało ponad 100 policjantów!

 

Do działań funkcjonariusze wykorzystali również Ambulans Monitoringu Wizyjnego, wyposażony w specjalistyczne kamery, które monitorowały sytuację na terenie pól grunwaldzkich. Obok niego stanął niebieski namiot- punkt informacyjny ostródzkiej Policji.

Pola grunwaldzkie w tym roku odwiedziło 15 tysięcy osób. Wszyscy obawiali się o pogodę. Od rana w całym regionie padał ulewny deszcz. Na szczęście, już kilka godzin przed rozpoczęciem inscenizacji niebo rozpogodziło się a na czas bitwy wyszło nawet słońce.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.