POŚCIG ULICAMI OSTRÓDY – DESPERACJA UCIEKINIERA MIAŁA PROSTĄ PRZYCZYNĘ

W piątek (10.05.2024r.) o godzinie 11:30 policjanci ostródzkiej drogówki poinformowali oficera dyżurnego o tym, że na drodze krajowej nr 16 w okolicy Węzła Ostróda Południe kierujący osobową skodą pomimo wydania przez nich polecenia zatrzymania pojazdu – nie zatrzymał się i kontynuował dalszą jazdę.

Mężczyzna skierował się w kierunku Olsztyna po czym skręcił w kierunku miejscowości Lubajny wjeżdżając na ulice Ostródy. Kilka policyjnych radiowozów prowadziło jednocześnie pościg zachowując przy tym wszelkie warunki bezpieczeństwa innych użytkowników ruchu.

Pościg udaremniony został przez policjantów na ul. Szosa Elbląska w Ostródzie. Okazało się, że powodem nieodpowiedzialnego zachowania 21-latka był aktywny zakaz sądowy dotyczący kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz jazda w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa tj. kierowania w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczenia sądu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dodatkowo, 21-latek odpowie za szereg wykroczeń popełnionych w trakcie swojej szaleńczej jazdy.

Niezatrzymanie pojazdu na wyraźne polecenie policjantów zmusza ich do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego!

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.