POŚCIG W GIERZWAŁDZIE

W niedzielę (19.11.2023 r.) w miejscowości Gierzwałd w gminie Grunwald policjanci Referatu Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej 39-letniego kierującego osobowym seatem.

Mężczyzna zignorował wydane mu polecenie do zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze podjęli za nim pościg przy jednoczesnym zachowaniu warunków bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Uciekinier nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Ponadto po zatrzymaniu się podjął próbę ucieczki pieszej. Policjanci obezwładnili mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. Jak się okazało powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz 39-latek odpowie nie tylko za jego złamanie ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policjanci skontrolowali w weekend ogółem 136 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 73 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 416 badań stanu trzeźwości.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.