POTRĄCENIE PRZY UL. GRUNWALDZKIEJ

W miniony weekend policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili pojazdy. Zatrzymali też 9 dowodów rejestracyjnych i nałożyli ponad 60 mandatów karnych, głównie za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących prędkości.

Groźnie wyglądało niedzielne (04.07.2021r.) zdarzenie na ul. Grunwaldzkiej w Ostródzie. Tuż po godzinie 20:00 doszło do potrącenia pieszego. Tym razem zawinił 55-latek, który wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym, bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen. Na szczęście sprawcy kolizji nic poważnego się nie stało, a za swoje bezmyślne zachowanie został ukarany mandatem karnym.

Do jednego z wypadków doszło w niedzielę (04.07.2021r.) tuż przed godziną 24:00 w gminie Morąg. Kierujący pojazdem bmw 34-letni mężczyzna zjechał na lewe pobocze i najechał na prawidłowo jadący motocykl kierowany przez 47- latka. Jak się okazało obydwaj kierowcy byli pijani. Kierujący bmw miał prawie promil alkoholu w organizmie. Badanie poziomu alkoholu u kierującego motocyklem wskazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący motocyklem nie miał też uprawnień do kierowania i to on z urazem nogi trafił do szpitala. Teraz zatrzymani kierowcy ze swojego bezmyślnego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.