POWIAT: MINIONY WEEKEND BEZ WYPADKÓW DROGOWYCH

W miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali 5 kolizji drogowych. Niestety po raz kolejny dali o sobie znać nietrzeźwi kierujący. Zatrzymano trzy takie osoby. W dwóch przypadkach mogą mówić o dużym szczęściu gdyż brali udział w zdarzeniach drogowych.

W sobotni wieczór (20.05.23) dyżurny morąskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że na łuku drogi poprzedzającym wjazd do miejscowości Dobrocin w gminie Małdyty w przydrożnym rowie znajduje się czarny samochód osobowy, a sposób zachowania kierowcy wskazuje na to, że może być nietrzeźwy. Przybyli na miejsce policjanci przy pojeździe zastali mężczyznę, który oświadczył , że kierował osobową hondą. 33-latek został przebadany na zawartość alkoholu, które wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na zatrzymane mu w ubiegłym roku uprawnienia. W celu udzielenia pomocy opisanemu wyżej mężczyźnie na miejsce dotarł jego 32-letni kolega. Mężczyzna przyjechał osobowym oplem. Jak się okazało, zrobił to pomimo aktywnego zakazu do kierowania pojazdami. Teraz obaj mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W niedzielę (21.05.23) w miejscowości Kitnowo w gminie Grunwald dyżurny ostródzkiej jednostki policji został poinformowany o odnalezieniu w przydrożnym rowie mężczyzny, który jak oświadczył kierował skuterem, na głowie nałożony ma kask motocyklowy, nie może się poruszyć i zgłasza ból pleców. 43-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. W toku ustaleń okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo z uwagi na podejrzenie stanu nietrzeźwości kierującego do badań pobrana została od niego krew. Kierowany przez w/w motorower romet nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązującego ubezpieczenia OC. Policjanci przygotowali niezbędną dokumentację w celu jej przesłania do sądu.

Również w niedzielę w Ostródzie przy ul.11-go Listopada policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 65-letniego kierującego osobowym hyundaiem. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie w jego organizmie wykazało obecność 1 promila alkoholu. W/w zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie wskazanej.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.