POŻAR STAJNI W LIWIE – WSZYSTKIE KONIE OCALAŁY

11 lutego trzydziestu strażaków uczestniczyło w akcji gaśniczej stajni w Liwie na terenie gminy Miłomłyn.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie w późnych godzinach wieczornych.

Kiedy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej zastały już rozwinięty pożar budynku inwentarskiego o powierzchni około 300 m kwadratowych. Na szczęście właściciel budynku przed przybyciem służb ratowniczych wyprowadził znajdujące się wewnątrz dwanaście koni, dzięki czemu żadne ze zwierząt nie doznało obrażeń. Obiekt objęty pożarem składał się ze stajni oraz części garażowej, natomiast drewniana konstrukcja dachu sprzyjała rozprzestrzenianiu się ognia.

Pożar wymagał wiele wysiłku od działających na miejscu strażaków, ponieważ specyfika budynku oraz materiały jakie były w nim składowane (m. in. baloty słomy oraz wyposażenie części garażowej) w znacznym stopniu osłabiały skuteczność działań gaśniczych.

Tej nocy na zewnątrz panowały srogie, zimowe warunki atmosferyczne przez co strażacy zmuszeni byli wykuć przerębel w pobliskim stawie w celu wykonania zasilania w wodę działających na miejscu zdarzenia samochodów pożarniczych. Na miejscu zdarzenia ratownicy pracowali prawie siedem godzin.

tekst: Marcin Wiśniewski zdjęcia: Damian Ahmad

Źródło: KP PSP Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.