PRÓBA ROZJECHANIA POLICJANTA, STRZAŁY, POŚCIG. ZATRZYMANO DWÓJKĘ OSZUSTÓW

W Olsztynie rozegrały się sceny rodem z filmów gangsterskich.
Były strzały, był pościg i przeczesywanie lasu przez zastępy policjantów. A wszystko po to, by zatrzymać uciekających podejrzanych o oszustwa metodą na wnuczka.
Wczoraj (12 stycznia) wieczorem około 17 w czasie prowadzonych działań operacyjnych policjanci z oddziału kryminalnego policji wojewódzkiej w Olsztynie próbowali zatrzymać przy al. Warszawskiej do kontroli samochód osobowy. Kierujący pojazdem zamiast się zatrzymać, próbował jednak… rozjechać policjanta. Funkcjonariusze oddali 2 strzały: jeden ostrzegawczy, drugi w koło pojazdu. Kierowca renault był jednak zdeterminowany, by uciec.

Kierowca przejechał jeszcze kawałek i porzucił samochód. Razem z towarzyszącym mu pasażerem uciekł do lasu.Policjanci z komendy miejskiej, wojewódzkiej i oddział prewencji w asyście psa tropiącego zorganizowali obławę. Po kilku godzinach udało się zatrzymać 2 mężczyzn.

Zatrzymani zostali przewiezieni na komendę, gdzie trwają czynności wyjaśniające. Są oni – jak powiedział portalowi wm.pl Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie – podejrzewani o oszustwa metodą na wnuczka.

Policja na razie jest bardzo oszczędna w udzielanych komentarzach, bo prowadzone śledztwo ma charakter rozwojowy.

źródło: wm.pl
foto: Zbigniew Woźniak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.