PRÓBOWALI UKRAŚĆ I ODPALIĆ SAMOCHÓD DŁUGOPISEM – ZOSTALI ZATRZYMANI.

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 17-latkowi, który wspólnie ze swoim 14-letnim kolegą próbował ukraść zaparkowany samochód. Młodzieńcy wybili szybę w aucie i bezskutecznie próbowali uruchomić jego silnik. Z samochodu zabrali dokumenty, które następnie spalili.
W sobotę, 9 kwietnia ostródzka policja została powiadomiona o tym, że na jednym z parkingów pod Ostródą ktoś najprawdopodobniej usiłował ukraść zaparkowany tam samochód. Z relacji właściciela wynikało, że w aucie została wybita szyba, uszkodzona pokrywa silnika oraz stacyjka, a także urwana „rączka” od kierunkowskazu. Oprócz tego z samochodu zniknęły dokumenty. Straty pokrzywdzony oszacował na 2500 złotych.
Ustalono, że związek z włamaniem mogą mieć dwaj nastolatkowie.
Starszy – 17-latek podczas przesłuchania nie umiał wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Jak tłumaczył, najpierw z kolegą chcieli otworzyć maskę w samochodzie, później wybili w nim szybę i wsiedli do środka. 17-latek próbował uruchomić silnik samochodu… długopisem, jednak bez powodzenia.
Wyjęte ze schowka dokumenty od pojazdu podpalili. Kiedy po kilku próbach uruchomienia auta doszli do wniosku, że nie uda im się odpalić forda, rozeszli się do domów.
Wersję starszego chłopaka potwierdził młodszy, 14-latek. Teraz obaj będą tłumaczyć się ze swojego zachowania.
17-latek odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem i zniszczenie dokumentów, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawą młodszego z nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

KPP Ostróda

policja kogut

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.