PRZY UŻYCIU SIEKIERY GROZIŁ ŚMIERCIĄ DOMOWNIKOM

W minioną niedzielę ostródzcy policjanci zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy Ostróda. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, dowiedzieli się, że pijany 40-latek nie pierwszy raz awanturował się pod wpływem alkoholu.

Przy użyciu siekiery groził pozbawieniem życia domownikom i uszkodził samochód chłopakowi swojej siostrzenicy. Policjanci natychmiast zatrzymali agresywnego mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Wtedy jego siostra zdecydowała się opowiedzieć o wszystkim policjantom. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, takie zachowania nie były incydentalne – trwały od kilku lat, z biegiem czasu powtarzały się i przybierały na sile.

Wczoraj po południu, na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie, sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Ostróda może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.