PRZYJECHAŁA NA KOMENDĘ ZŁOŻYĆ ZAWIADOMIENIE NA MĘŻA… NIESTETY BYŁA PIJANA

Kiedy czujemy, że nasze prawa zostały naruszone, a zachowanie innej osoby wobec nas wypełnia znamiona przestępstwa, powinniśmy zawiadomić o tym organy ścigania.

Jednak warto przy tym zadbać o to, by samemu nie stać się sprawcą przestępstwa. A tak właśnie się stało w przypadku pewnej mieszkanki Iławy, która przyjechała do komendy złożyć zawiadomienie o przestępstwie, a wkrótce sama będzie musiała tłumaczyć się przed sądem.

We wtorek oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kłótni w jednym z domów w Iławie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam okazało się, że mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją żoną. Nie ograniczył się przy tym jedynie do agresji słownej. Oprócz tego, że miał ją wyzywać, to miał ją także uderzyć. Jako że miała to być nie pierwsza taka sytuacja, funkcjonariusze wszczęli wobec małżeństwa procedurę Niebieskiej Karty oraz zatrzymali agresywnego i nietrzeźwego mężczyznę, by odseparować go od kobiety. Ta natomiast została poinformowana o dalszym toku postępowania i krokach prawnych jakie może podjąć w tej sprawie, gdy ochłonie i się nad tym zastanowi. Kobieta nie czekała długo z podjęciem takiej decyzji. Kiedy policjanci przyjechali z zatrzymanym do komendy, po niedługim czasie w jednostce pojawiła się również ta kobieta.

Mieszkanka Iławy powiedziała, że chce złożyć zawiadomienie o popełnionym przez męża przestępstwie. W trakcie rozmowy policjanci poczuli dobiegający od kobiety zapach alkoholu, a że wcześniej widzieli, że 48–latka do komendy przyjechała samochodem zbadali ją alkomatem. Okazało się, że kierowała autem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i po wykonaniu z nią niezbędnych czynności prawnych i sporządzeniu dokumentacji zwolnili ją do domu. Wkrótce 48-latka odpowie przed sądem. Natomiast sprawie przemocy w tej rodzinie przyjrzy się bliżej m. in. dzielnicowy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.