REGION. ŚWIADKOWIE UJĘLI DROGOWEGO PIJAKA

Wzorową obywatelską postawą wykazali się świadkowie wypadku, którzy ujęli pijanego kierowcę, który potrącił pieszą i próbował uciekać.

Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dziś prawdopodobnie usłyszy zarzuty.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło wczoraj (20.11.2016) około godz. 18:00 w miejscowości Węgój (gm. Biskupiec). Kierowca motoroweru potrącił pieszą idącą poboczem i próbował się oddalić. Nie udało mu się to dzięki wzorowej postawie obywatelskiej świadków wypadku. Osoby ujęły 41- latka, uniemożliwiły ucieczkę i pilnowały go do czasu przyjazdu patrolu Policji.

Jak okazało się, kierowca motoroweru był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile. Ponadto posiadał on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za jazdę „na podwójnym gazie”. Potrącona kobieta ze złamanymi żebrami i urazem ręki została przetransportowana do szpitala.

Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty.
Za złamanie sądowego zakazu, jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie w tym stanie wypadku drogowego 41-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.