ROZMOWA O CYBERZAGROŻENIACH Z SENIORAMI W MARWAŁDZIE

Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie uczestniczył w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w wczoraj, w Marwałdzie. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym jak ustrzec się przed oszustami wykorzystującymi ludzką empatię i troskę o najbliższych.

Policjanci podczas codziennych spotkań z mieszkańcami pomagają rozwiązywać bieżące problemy, ale także informują o różnych zagrożeniach. Jednym z głównych tematów, o którym obecnie rozmawiają są oszustwa popełniane metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „pracownika banku”. Tak było również w niedzielę (16.06.2024r.) podczas spotkania w Marwałdzie gdzie z osobami starszymi spotkał się podkom. Tomasz Perowicz Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Ostródzie. Policjant informował i opisywał w jaki sposób działają sprawcy, jakie historie wymyślają, aby wyłudzić pieniądze. Udzielał także rad, jak ustrzec się przed oszustami i na co zwracać uwagę przy telefonach pochodzących z nieznanych numerów oraz od nieznanych osób.

Prowadzone w ten sposób spotkania mają na celu uświadomienie odbiorcom jak bardzo zachowanie przez nich ostrożności, przestrzeganie obowiązujących przepisów wpływa na ich bezpieczeństwo.

Przedsięwzięcie spotkało się z pozytywnym odbiorem uczestników, którzy wyrazili chęć i zainteresowanie kolejnymi inicjatywami ostródzkich policjantów.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.