SIEDZIAŁ ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM. WYSZEDŁ… ZNOWU JEŹDZIŁ PIJANY

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 35- letniemu mieszkańcowi gminy Grunwald, który mimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wsiadł pijany za kierownicę auta. Przestępstwa tego dopuścił się kilka dni po wyjściu z zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za … jazdę na podwójnym gazie.

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku zakończyli aktem oskarżenia postępowanie przeciwko 35- latkowi.

Na początku czerwca mieszkaniec gminy Grunwald został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia i ponownie jechał „na podwójnym gazie”.

Badanie 35- latka na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Kierowca usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Nie był jednak w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Za złamanie sądowego zakazu, ponowną jazdę w stanie nietrzeźwości, w dodatku w warunkach recydywy, mieszkańcowi naszego powiatu grozi kara 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.