SPRAWCA KRADZIEŻY ZUCHWAŁEJ ZATRZYMANY

Ostródzcy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży zuchwałej do której doszło w maju bieżącego roku przy ul. Herdera. Po raz kolejny nieustępliwość ostródzkich kryminalnych nie pozwoliła sprawcy przestępstwa spać spokojnie i czuć się bezkarnym.

 

13 maja bieżącego roku ostródzcy policjanci przyjęli zawiadomienie o zdarzeniu przy ul. Herdera gdzie sprawca wykorzystując nieporadność i nieuwagę 98-letniej seniorki dostał się do wnętrza jej mieszkania po czym z szafki kredensu dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 260 złotych.

Podjęte czynności procesowe nie dały możliwości ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

Do sprawy włączyli się ostródzcy kryminalni, którzy po raz kolejny dzięki swojej nieustępliwości w środę (12.06.2024r) dokonali zatrzymania ustalonego sprawcy przestępstwa. 52-letni mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Dodatkowo na poczet kary policjanci od w/w dokonali zabezpieczenia majątkowego. Za popełnienie przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. W opisanym przypadku wpływ na wysokość kary będzie miał fakt dokonania przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.