STRASZNE OKRUCIEŃSTWO. SPALONO W PIECU OPAŁOWYM CZTERY KOCIAKI. ZATRZYMANO PODEJRZANEGO

Niestety dowiadujemy się o kolejnym barbarzyństwie, które miało miejsce w naszym powiecie. Nie tak dawno informowaliśmy o mężczyźnie, który utopił w stawie siedem szczeniaków. Teraz znalazł się następny taki człowiek. W piecu opałowym spalono 4 młode kocięta. Zarzuty postawiono 35-letniemu mieszkańcowi Gminy Ostróda.

Policja dowiedziała się o tym strasznym czynie w nocy z 9 na 10 czerwca 2019r. po północy. Dyżurny ostródzkiej komendy szybko wysłał na miejsce jeden z patroli.

Funkcjonariusze zabezpieczyli szczątki kotów, które znajdowały się w piecu CO oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Inne zwierzęta, które znajdowały się w gospodarstwie przekazane zostały pod opiekę Alarmowego Funduszu Nadziei na Życie w Ostródzie. Zatrzymany 35-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mieszkaniec gminy Ostróda nie przyznał się do zarzucanych czynów i podał swoją wersję zdarzeń. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór połączony z zakazem opieki nad zwierzętami.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.