ŚWIĄTECZNY WEEKEND: 10 KOLIZJI, KIEROWCY BEZ UPRAWNIEŃ, Z ZAKAZEM KIEROWANIA ORAZ NIETRZEŹWI

Za nami weekend na drogach powiatu. Doszło do dziesięciu kolizji drogowych. Zatrzymani zostali kierowcy bez uprawnień, z aktywnym zakazem kierowania oraz nietrzeźwi.

W piątek (29.03.2024r.) po godzinie 22:00 na terenie miasta Morąg policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobową mazdą. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sporządzona został dokumentacja niezbędna do przekazania sprawy do sądu.

W sobotę (30.03.2024r.) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Miłakowo na ul. Przemysłowej. Jak ustalili funkcjonariusze, 62-letni kierujący mazdą na prostym odcinku drogi, nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem posiadając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Pojazd został zabezpieczony na strzeżonym parkingu policyjnym. Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane.

W niedzielę (31.03.2024r.) około godziny 9:00 w miejscowości Smykówko w gminie Ostróda, policjant dokonujący pomiaru prędkości zauważył jadący z nadmierną prędkością motocykl. Miernik prędkości wskazał, że honda pędziła w obszarze zabudowanym 124 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowce motocykla. 36-latek za przekroczenie prędkości o 74 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz przypisaniem do jego konta aż 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierującego.

Policjanci skontrolowali ogółem 283 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 148 mandatów karnych oraz wobec sprawców wykroczeń zastosowali łącznie 62 pouczenia. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 682 badań stanu trzeźwości.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.