SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAGINIONEGO 36-LATKA

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 36-letniego mieszkańca gminy Ostróda, którego zaginięcie zgłosiła rodzina.

Zgłoszenie zaginięcia

Wszystkie służby szukały mężczyzny od przedwczoraj, po tym jak jego członkowie rodziny zgłosili zaginięcie. Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Po rozmowie z najbliższymi ustalili, że 36-latek mógł poruszać się samochodem.

Wszystkie siły zaangażowane w poszukiwania

Mężczyzny szukano z ziemi i z powietrza. Codzienne do działań angażowano kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze przez cały czas weryfikowali informacje dotyczące ewentualnego pobytu zaginionego. Podczas działań funkcjonariusze okazywali mieszkańcom fotografię 36-latka, prosząc o kontakt w razie jego napotkania, sprawdzili większość dróg w poszukiwaniu. Podczas rozmów funkcjonariusze prosili mieszkańców – szczególnie w wioskach – o to, aby sprawdzili swoje obejścia, zwłaszcza miejsca ustronne, gdzie zaginiony mógłby się ewentualnie ukryć, schronić.

W drugi dzień poszukiwań policjantów wsparli funkcjonariusze Straży Leśnej, którzy zostali powiadomieni o policyjnych działaniach. Przeszukano ponad 100 hektarów terenów leśnych. Wczoraj i dziś teren objęty działaniami policjanci obserwowali także z powietrza, z helikoptera.

Szczęśliwy finał. Zaginiony został odnaleziony.

Wczoraj przed godziną 13.00 zaginionego policjanci zauważyli w kompleksie leśnym oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania.

Szybkie działanie, profesjonalizm oraz zaangażowanie policjantów najprawdopodobniej zapobiegło tragedii. W takich warunkach atmosferycznych, mężczyzna najprawdopodobniej mógłby ulec wychłodzeniu. Dlatego od razu po odnalezieniu 36-latkowi została udzielona pomoc medyczna.

Wyjaśniają okoliczności zaginięcia

Tym samym odwołano zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Policjanci ustalają teraz, gdzie był i co robił mężczyzna od czasu zaginięcia.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.