SZKOLENIE STRAŻAKÓW STAROSTWIE – POŻAR ARCHIWUM

W dniach 9-11 sierpnia strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie ćwiczyli na obiekcie starostwa powiatowego. Głównym elementem prowadzonych ćwiczeń był pożar jednego z archiwów znajdujących się w piwnicy budynku.

Ze względu na fakt, że we wnętrzu archiwów są ściśle składowane dokumenty są to pożary trudne do ugaszenia, często konieczne jest zastosowanie piany tak aby uniemożliwić docieranie tlenu do palących się materiałów. Nie inaczej było podczas przeprowadzonych ćwiczeń. Strażacy oprócz prądu gaśniczego wody wprowadzonego do wnętrza budynku zmuszeni byli również podać lekką pianę gaśniczą przez jedno z okien palącego się pomieszczenia. Pierwszego dnia ćwiczeń przeprowadzona została próbna ewakuacja pracowników oraz petentów urzędu, wszyscy opuścili obiekt bardzo sprawnie.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał również zaginięcie jednej osoby, której ewakuacja ze względu na panujące zadymienie musiała się odbyć przy użyciu noszy oraz drabiny mechanicznej. Naszym strażakom zostało postawionych wiele zadań do zrealizowania w krótkim czasie, dlatego w ćwiczeniach uczestniczyli również druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych z Ostródy oraz Samborowa.

ŹRÓDŁO: Komenda w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.