TANKOWAŁ NA STACJI W OSTRÓDZIE…MIAŁ 2,5 PROMILA. WEEKEND NA DROGACH

Dni weekendowe to czas wzmożonej pracy policjantów ostródzkiej drogówki. Wszystko po to, by mieszkańcy naszego powiatu oraz osoby podróżujące przez nasz region mogły czuć się bezpiecznie i spokojnie dojechać do celu.

Od piątkowego popołudnia do dzisiejszego poranka na terenie naszego powiatu doszło do 6 niegroźnych kolizji drogowych. Był to kolejny weekend bez żadnego wypadku drogowego.

Niestety, niektórzy kierowcy mają za nic bezpieczeństwo i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”. Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nich, 22- latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy morąskiej patrolówki w sobotnią noc. Jak się okazało, młody kierowca był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego prawie 2 promile. Ponadto, kierował autem nie posiadając do tego uprawnień.

Drugi, w miniona niedzielę przyjechał zatankować auto na jedna ze stacji paliw w Ostródzie. Jak okazało się, 53- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,5 promila.

Kilka godzin później w jednej z miejscowości w gminie Grunwald w ręce funkcjonariuszy trafił 53- latek. Mężczyzna zdecydował się na kierowanie pojazdem mimo ponad 2 promili alkoholu w organizmie.  Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem odpowie również 28- letni kierowca forda.

Niezmiennie, najczęstszą przyczyną wypadków drogowych wciąż pozostaje nadmierna prędkość. Tylko wczoraj policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali dwoje kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Oboje musieli pożegnać się ze swoimi dokumentami prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.