TŁUM PIJANYCH KIEROWCÓW I WYPADKI

Ostatni wekeend tegorocznych wakacji podsumowała ostródzka policja. Trzeba przyznać, że się działo. Wydaje się, że na drogach poruszał się tabun pijanych kierowców. Szczegóły poniżej, a jest co czytać.

    • W sobotę około godziny 18.00 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu przed miejscowością Durąg. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierowca nie zatrzymując się na stopie, wjechał wprost pod nadjeżdżającego volkswagena.

Doszło do zderzenia obu pojazdów. W wypadku ucierpiało 5 osób. Najciężej ranny pasażera fiata doblo został przetransportowany pogotowiem  lotniczym do szpitala w Olsztynie. Postali uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala w Ostródzie. Policjanci zbadali stan trzeźwości 27-latka, który siedział za kierownicą samochodu dostawczego. Pierwsze badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto ustalono, że mieszkaniec gminy Ostróda nie posiadał uprawnień do kierowania.

  • Po zakończeniu poprzednich czynności policjanci zostali powiadomieni o zderzeniu się dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Jagiełły w Ostródzie. Policjanci ustalili, że kierujący oplem jadąc ulicą Czarnieckiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo ulicą Jagiełły kierowcy mercedesa. W trakcie czynności okazało się, że 41-letni kierowca wsiadł za kierownicę mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci mieszkańcowi Olsztyna zatrzymali prawo jazdy
  • Kilka godzin później do kolejnego zdarzenia doszło na drodze położonej niedaleko miejscowości Boguchwały.  Kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 29-letni mężczyzna, który kierował autem był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Razem z kierowcą podróżowała 17-letnia pasażerka, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Olsztynie.
  • Tego samego dnia w nocy na krajowej „szesnastce” policjanci prewencji zatrzymali kierowcę opla, który prowadził pojazd mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Olsztynek trafił do policyjnego aresztu, natomiast jego samochód na policyjny parking.
  • Następnego dnia rano policjanci z Morąga interweniowali wobec kierowcy bmw. 27-latek mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie na drodze przed miejscowością Zajezierze w gminie Małdyty uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności.
  • Kilka minut po godzinie 15.00 na trasie Morąg – Miłakowo w miejscowości Warny funkcjonariusze ostródzkiej drogówki odebrali prawo jazdy kierowcy renault, który według policyjnego pomiaru prędkości przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
  • W niedzielę po południu policjanci wykonywali czynności wobec dwóch nietrzeźwych motorowerzystów zatrzymanych w Miłomłynie i w gminie Łukta. Kierowcy jednośladów mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie.
  • Wśród interwencji podejmowanych przez policjantów było zdarzenie drogowe, do którego doszło wieczorem 28 sierpnia na ul. Gizewusza w Ostródzie. 44-letni kierowca mitsubishi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego uderzył w budynek. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 1 promil alkoholu w organizmie.

KPP Ostróda

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.