TOTALNIE PIJANY MIESZKANIEC G. MIŁOMŁYN SKUTEREM WPADŁ DO ROWU… MIAŁ 3 PROMILE

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne.

Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci w tym czasie pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych. Dwie z nich spowodowane były przez nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nich, 45- letni mieszkaniec gminy Miłomłyn w minioną sobotę stracił panowanie nad motorowerem, wywrócił się i wpadł do przydrożnego rowu. Jak okazało się, mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Posiada również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Drugi nieodpowiedzialny kierowca to 28- letni mieszkaniec Iławy, który wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad swoim bmw i wpadł do rowu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2,5 promila. Na szczęście w obu przypadkach nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W nadchodzącym tygodniu synoptycy zapowiadają zmienne warunki pogodowe. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panującej aury.

zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.