TRZECH FUNKCJONARIUSZY OPUŚCIŁO OSTRÓDZKĄ KOMENDĘ POWIATOWĄ STRAŻY POŻARNEJ

W drugiej połowie kwietnia szeregi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej opuściło trzech funkcjonariuszy.

Na zaopatrzenie emerytalne przeszli asp. sztab. Zbigniew Jankowski – zastępca dowódcy JRG Morąg i asp. Marek Orkwiszewski – dowódca zmiany w JRG Morąg. Z tej okazji 20 kwietnia odbył się uroczysty apel. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski przybliżył przebieg służby i wręczył decyzje o zwolnieniu, po czym przyszedł czas na życzenia. Trzecim funkcjonariuszem, który odszedł z ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP, jest sekc. Piotr Huk. Dalszą służbę będzie kontynuował w Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej Sekc. Piotr Huk został pożegnany w trakcie zmiany służby 26 kwietnia.

Asp. sztab. Zbigniew Jankowski – służbę rozpoczął w roku 1989 w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły w stopniu młodszego chorążego pożarnictwa rozpoczął pracę w Zawodowej Straży Pożarnej w JRG Morąg. Niemal całą karierę zawodową związany był z morąską jednostką ratowniczo-gaśniczą. Pełnił służbę na stanowiskach dowódcy zmiany, starszego dyspozytora i dyżurnego operacyjnego. Od stycznia 2009 do momentu odejścia ze służby, zajmował stanowisko zastępca dowódcy JRG nr 2 w Morągu. Wielokrotnie odznaczany min: Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Asp. Marek Orkwiszewski – z ochroną przeciwpożarową związany był od 1998 roku, w którym rozpoczął służbę Komendzie Rejonowej PSP w Lidzbarku Warmińskim. Po reformie administracyjnej kraju JRG Morąg weszła w skład organizacyjny KP PSP w Ostródzie, gdzie zajmował stanowisko młodszego ratownika. Z biegiem lat służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończył kurs kwalifikacyjny podoficerów PSP, a w roku 2012 Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu. Zdobywając kolejne poziomy wiedzy pożarniczej został awansowany na stanowisko dowódca zastępu. Od roku 2013 zajmował stanowisko zastępca dowódcy zmiany. Odznaczony Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: kpt. Rafał Napiórkowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.