TRZECH KIEROWCÓW POD WPŁYWEM PODCZAS WIELKANOCY

Jak co roku policjanci w ramach akcji „Bezpieczna Wielkanoc 2016” pilnowali bezpieczeństwa na drogach. W tym roku na szczęście na drogach powiatu obyło się bez tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Zatrzymano jednak trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, ze wcześniej pili alkohol. Jeden z nich wjechał do rowu, innemu dalszą jazdę przytomnie uniemożliwili świadkowie.
Podczas jednej z kontroli stanu trzeźwości na terenie Ostródy „wpadł” 64-latek bez uprawnień, który wsiadł za kierownicę seata mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W Morlinach do rowu wjechał 20-latek, który jak się okazało, nie dość że nie posiadał prawa jazdy, to miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
Z kolei na terenie Morąga świadkowie, widząc pijanego kierowcę uniemożliwili mu dalszą jazdę świadkowi i przekazali go w ręce policji. Okazało się, że 44-latek, który również nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, wsiadł za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Teraz zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Każdemu z nich może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda/red

alkomat

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.