TRZECH PIJANYCH KIEROWCÓW, JEDEN WYPADEK

Wczoraj w godzinach rannych ostródzcy policjanci zauważyli, że młody kierowca volvo nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie na przejściu dla pieszych. Zatrzymali go do kontroli, by zwrócić mu na to uwagę. Podczas kontroli okazało się, że 18-latek, który zaledwie trzy tygodnie temu odebrał prawo jazdy, ma blisko 1 promil alkoholu. Nastolatek tłumaczył, że alkohol pił wieczorem i będąc pewnym, że jest już trzeźwy, postanowił wybrać się do Olsztyna.

Kilka godzin później funkcjonariusze zostali wezwani do zdarzenia drogowego, o którym juz pisaliśmy. Doszło do niego na drodze Glaznoty – Wygoda. Na miejscu okazało się, że 43-letni kierowca opla vectry stracił panowanie nad samochodem, uderzył w przydrożne drzewo, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym z naprzeciwka oplem astrą. Jedna z pasażerek opla astry straciła przytomność i została odwieziona do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca opla vectry miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzeci pijany kierowca został zatrzymany dzięki informacji od przypadkowego świadka, który powiadomił policjantów, że sposób jazdy jednego z kierowców wskazuje, że może on  być nietrzeźwy. Policjanci, którzy szybko pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 63-latka do kontroli drogowej ustalili, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 63-latek chwilę wcześniej cofając swoim samochodem, uderzył w prawidłowo zaparkowane BMW.

W tym przypadku po raz kolejny właściwa postawa świadka przyczyniła się do tego, że został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Dzięki takiej postawie, być może nieopowiedzalne zachowanie 63-latka nie skończyło się tragicznie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.