POTRĄCENIE, STŁUCZKA I PIJANE MIETKI-TYPOWY WEEKEND NA DROGACH

Jeden wypadek drogowy z udziałem pieszego, 2 kolizje, w tym nietrzeźwy kierujący oraz pijany kierowca samochodu i motorowerzysta. To bilans minionego weekendu na drogach naszego powiatu.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na drogach powiatu doszło do jednego wypadku drogowego 2 kolizji w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcą jednej z nich był nietrzeźwy kierujący.

Wczoraj (16.01.22) w m. Mielno, gm. Grunwald kierująca oplem kobieta widząc idącego prawą stroną mężczyznę rozpoczęła manewr wymijania. W jego trakcie mężczyzna postanowił przejść na lewą stronę drogi gdzie znajdował się chodnik w wyniku czego został potrącony. 42-letni mężczyzna z urazem biodra został przewieziony do szpitala. Mężczyzna w trakcie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

W Morągu natomiast na jednej ze stacji paliw doszło do ujęcia obywatelskiego 63-letniego kierującego oplem, który poruszał się swoim pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie dwóch promili alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Budującą i zasługującą na pochwałę jest postawa osoby, która przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu kierującego dopuszczającego się przestępstwa. To kolejne ujęcie obywatelskie, które jest przykładem tego, że świadomość społeczeństwa w kontekście zagrożenia nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego zwiększa się każdego dnia.

W sobotę (15.01.22) na jednej z ulic Ostródy patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli 55-letniego kierowcę skutera romet, który kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie promila alkoholu w organizmie.

W tym samym dniu również w Ostródzie na jednym z parkingów osiedlowych 61-letni kierujący samochodem renault wykonując manewr cofania uderzył w prawidłowo zaparkowanego chryslera . Okazało się, że sprawca kolizji był pijany. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Wymienieni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.