UCIEKŁ Z OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO I KRADŁ KOSMETYKI

Młody mieszkaniec Ostródy, który uciekł z ośrodka wychowawczego, kradł w sklepie akcesoria kosmetyczne. Przekonany o swojej bezkarności nastolatek kilka razy odwiedził ten sam sklep, zabierając kolejne artykuły.

16-latka rozpoznał dzielnicowy rejonu, w którym chłopiec zamieszkiwał.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w Ostródzie. Do sklepu z kosmetykami przyszedł młody mężczyzna, który wykorzystując nieuwagę personelu skradł z półki maszynki i inne artykuły przemysłowe. Chłopak z łupem wyszedł ze sklepu.

Personel sklepu o tej sytuacji powiadomił ostródzkich policjantów. W trakcie przyjęcia zawiadomienia okazało się, że nie po raz pierwszy nastolatek odwiedził ten sam sklep. W ciągu ostatnich kilku dni odwiedzając placówkę swoje kroki zawsze kierował prosto na stoisko z kosmetykami męskimi. Z półek zabierał towar, a następnie chowając go pod kurtkę – wychodził. Z informacji zebranych przez dzielnicowych wynikało, że mają do czynienia przynajmniej z trzema takimi kradzieżami. Sklep straty oszacował na kwotę blisko 900 złotych.

Dzielnicowy przeglądając zapis monitoringu rozpoznał nastolatka, który zamieszkiwał w jego rejonie i którego znał. Nastolatek został zatrzymany przez tego samego dzielnicowego. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Ostródy, który przebywał w tym czasie na ucieczce z ośrodka wychowawczego.

Za popełnione czyny 16-latek odpowie przed sądem dla nieletnich. Po zatrzymaniu chłopiec został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Z stamtąd trafi do placówki z której uciekł.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.