UJĄŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mężczyzna, którzy widząc jadącego w podejrzany sposób kierowcę uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów. Jak się okazało ujęty 60-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Na uznanie i pochwałę zasługuje postawa obywatelska zgłaszającego, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (12.05.2024r.) około godz. 16:00 w miejscowości Małdyty. Podróżujący samochodem mężczyzna zwrócił uwagę na kierującego osobowym mercedesem. Jego sposób jazdy wydał się podejrzany. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, wykonywał gwałtowne manewry oraz bezzasadnie używał sygnałów dźwiękowych w swoim pojeździe. Podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili go zatrzymać i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Zgłaszający powiadomił służby, dzwoniąc na numer alarmowy i informując o zdarzeniu.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 60-latka wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy zostało zatrzymane a jego pojazd zabezpieczony na strzeżonym parkingu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem za jego popełnienie grozi kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.