UKRADŁ KARTĘ PŁATNICZĄ I ”RZĄDZIŁ” W OSTRÓDZKICH SPOŻYWCZAKACH

W minioną sobotę (04.09.2023 r.) do policjantów z Ostródy zgłosił się poszkodowany. Z relacji mężczyzny wynikało, że zaginęła karta płatnicza należąca do jego syna. O ile zagubienie karty płatniczej nie stanowi przestępstwa to już posłużenie się nią w przypadku, kiedy nie jest ona naszą własnością, już tak.

Po tym jak mężczyzna dowiedział się od syna o utracie karty w wyniku weryfikacji transakcji odnotowanych na koncie stwierdził, że stanowiący jego własność środek płatniczy jest wciąż aktywny a nieznana osoba dokonuje nim płatności w poszczególnych sklepach spożywczych na terenie Ostródy. Do akcji włączyli się policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy w wyniku sprawdzenia zapisu monitoringów wytypowali sprawcę przestępstwa. W trakcie patrolowania ulic Ostródy 40-latek został przez nich zatrzymany. W wyniku przeszukania ujawnili przy nim utraconą przez pokrzywdzonego kartę płatniczą.

W tej sprawie policjanci pionu kryminalnego przesłuchali poszkodowanego, świadków i zabezpieczyli monitoring. Ustalili, że mężczyzna zbliżeniowo dokonał płatności skradzioną kartą na kwotę 494 złotych i 95 groszy.

Łącznie zatrzymany usłyszał 26 zarzutów. Dotyczą one kradzieży z włamaniami na konto bankowe. Mężczyzna przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.