UKRADLI ODZIEŻ SPORTOWĄ. TEGO SAMEGO DNIA TRAFILI DO POLICYJNEJ CELI

W minioną sobotę do policyjnej celi trafiło dwóch mieszkańców Ostródy. Mężczyźni z jednego ze sklepów odzieżowych ukradli sportowe ubrania. Ekspedientki opisały szczegółowo sprawców kradzieży i na tej podstawie, jeszcze tego samego, dwaj mieszkańcy miasta zostali zatrzymani.

W minioną sobotę (30.11.2019r.) oficer dyżurny ostródzkiej policji został poinformowany o kradzieży ubrań w jednym ze sklepów sportowych na terenie miasta. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Po rozpytaniu ekspedientek okazało się, że ze sklepu zginęły dwie markowe bluzy o łącznej wartości prawie 400 złotych. Kradzieży mieli dokonać dwaj mężczyźni. Ich łupem miało paść więcej rzeczy, ale pracownice sklepu uniemożliwiły im to.

Dwaj podejrzani jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnej celi. Policjanci ostródzkiej patrolówki szybko wpadli na ich trop, ponieważ pracownice sklepu skrupulatnie opisały ich wygląd. Wczoraj (01.12.2019r.) zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. 25 i 28-latek nie kwestionowali swojej winy. W przypadku 28-latka kara za popełnione przestępstwo będzie surowsza ponieważ czynu tego dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Teraz do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.