UKRADLI SKUTER I WYMIENILI GO NA TELEFON

W poniedziałek 28 listopada do Komisariatu Policji w Morągu zgłosił się mieszkaniec gminy, który poinformował o tym, że w ciągu dnia – podczas jego nieobecności w domu – z jego garażu, ktoś ukradł mu skuter. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 2 tysięcy złotych.

Od razu po zgłoszenia sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy pojechali na miejsce popełnienia przestępstwa. Już po wstępnych ustaleniach i analizie danych w tej sprawie, funkcjonariusze nie mieli wątpliwości co do tego, że kradzieży nie dopuściła się jedna osoba.

Kilka godzin po zgłoszeniu, na podstawie zebranych materiałów dowodowych, policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tą kradzieżą. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców gminy Morąg w wieku 17 i 19 lat. Funkcjonariusze odnaleźli również miejsce, gdzie sprawcy ukryli skradziony skuter. Ostatecznie motorower wrócił do jego właściciela.

Jak się okazało chwilę po kradzieży skuter został wymieniony na telefon komórkowy, który zapragnął mieć jeden z podejrzanych.

Wczoraj 17- i 19-latek usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.