VI NOCNY TURNIEJ PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH I RATOWNICZYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO

W nocy z 13 na 14 czerwca 2019 roku na plaży miejskiej nad Jeziorem Sajmino odbył się VI Nocny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Patronat honorowy nad turniejem objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki.

Wychowanie fizyczne i sport w służbach mundurowych jest bardzo ważnym elementem doskonalenia zawodowego wszystkich funkcjonariuszy. Ciągłe doskonalenie i kształtowanie ich sprawności fizycznej przyczynia się do skuteczniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia akcji, działań czy interwencji. W tym celu organizowane są zgrupowania, zawody sportowe w różnych dyscyplinach we wszystkich formacjach mundurowych. Zawody to też integracja środowiska funkcjonariuszy służb i podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa oraz ratowania życia ludzkiego.

W nocy z 13 na 14 czerwca 2019 roku na terenie Plaży Miejskiej w Ostródzie odbył się VI Nocny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Organizatorem zmagań była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Patronat Honorowy nad turniejem objął Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki a patronat organizacyjno-techniczny Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Urząd Miejski w Ostródzie, Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie, oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Ostródzie. Turniej odbył się w ramach obchodów 100-lecia Powstania Policji Państwowej.

Pomimo trudnych warunków pogodowych do rywalizacji zgłosiły się 24 drużyn. Po raz pierwszy turniej rozegrany był w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 40 i powyżej 40 lat. Do rywalizacji stanęły 2 osobowe zespoły reprezentując tym samym :

 • Komendę Powiatową Policji w Olsztynie (KPP Mrągowo)
 • Komendę Powiatową Policji w Ostródzie (KPP Ostróda)
 • Urząd Miasta w Ostródzie
 • Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie (KPP PSP Ostróda)
 • Ochotniczą Straż Pożarną w Ostródzie (OSP Ostróda)
 • Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie (IBiON)
 • Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie (klasa policyjna)
 • Zakład Karny w Iławie (ZK Iława)
 • Zakład Karny w Olsztynie (ZK Olsztyn)
 • 16 Batalion Zmechanizowany w Morągu
 • Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
 • 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Do rywalizacji stanęła również drużyna reprezentująca ostródzkich prawników i policyjni emeryci.

Zawody rozegrano na 3 oświetlonych boiskach do siatkówki plażowej systemem brazylijskim – najbardziej popularnym w tego typu rozgrywkach. Zmagania, pomimo zmiennej aury i  padającego deszczu były bardzo zacięte i wyrównane, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje a walka o zwycięstwo była zacięta. Pomimo to rywalizacji  towarzyszyła przyjazna i sympatyczna atmosfera. W turnieju wzięło udział ponad 40 zawodników. Plaża nad jeziorem Sajmino spustoszała dopiero o godzinie 3:00 nad ranem, kiedy najbardziej wytrwali zawodnicy odebrali swoje nagrody i wyróżnienia.

Ostatecznie, na najwyższym podium w kategorii do 40 lat stanęła drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Olsztynie. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący Urząd Miasta w Ostródzie. Trzecie miejsce zajęła druga z drużyn reprezentująca Urząd Miasta w Ostródzie.

W kategorii 40+ zwyciężyli przedstawiciele organizatora. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna prawników a na trzecim przedstawiciele Zakładu Karnego w Iławie.

Zawody odbyły się pod okiem wykwalifikowanego sędziego, który czuwał nad ich przebiegiem. Był nim asp. szt. Krzysztof Zalewski z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczył Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.