W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY UJĄŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to jeden z policjantów Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, który ujął nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (08.04.2023 r.) w Ostródzie na ul. Czarnieckiego, policjant w czasie wolnym od służby, zauważył kierowcę samochodu osobowego, którego sposób jazdy wydał mu się podejrzany. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić kierującego peugeotem. Zatrzymał go i wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Następnie wezwał patrol ostródzkiej drogówki, celem przebadania kierującego na zawartość alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila tej substancji w jego organizmie. Prawo jazdy zostało zatrzymane a pojazd przekazany osobie wskazanej. Policjanci sporządzili dokumentację procesową. Teraz 51 latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominany, że zgodnie z wykładnią kodeksu karnego kto, znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kierowanie pojazdem mechanicznym to nie tylko konsekwencje prawne. Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Alkohol obniża czas reakcji ale także zaburza płynność i dokładność ruchów podczas jazdy. Kierowca pod wpływem alkoholu często też przecenia swoje umiejętności przez co nieprawidłowo ocenia sytuację a w konsekwencji prowadzi do podejmowania złych decyzji.

Apelujemy o reagowanie na kierowców będących pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy na kontynuacje jazdy. Zadzwońmy pod numer alarmowy 112 – policjanci sprawdzają każdy taki sygnał. Zadbajmy wspólnie o nasze wspólne bezpieczeństwo !

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.