WEEKEND NA DROGACH: 6 NIEGROŹNYCHKOLIZJI DROGOWYCH

W miniony weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do sześciu niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego oraz ujawniono dwóch kierujących nie posiadających uprawnień do kierowania.

W piątek (07.07.2023 r.) policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej z samochodu osobowego w miejscowości Ględy. 19 letnia kobieta poruszająca się osobowym volkswagenem w trakcie wykonywania manewru wymijania straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu. Kierująca nie wymagała hospitalizacji.

Również w piątek policjanci Referatu Ruchu Drogowego, podczas służby z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości zatrzymali do kontroli drogowej 30 letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki volkswagen. Mężczyzna poruszał się z prędkością 115 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 70 km/h. W związku z odmówieniem przyjęcia mandatu karnego, policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

W niedzielę (09.07.2023 r.) w Ostródzie patrol policji zatrzymał do kontroli kierowcę osobowego opla, który wzbudził podejrzenia dotyczące stanu trzeźwości ze względu na styl jazdy. Jak się okazało 66 latek kierował, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad półtora promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci ujawni, że 66 latek posiada już zatrzymane prawo jazdy. Pojazd przekazano osobie wskazanej a po zakończonych czynnościach mężczyznę zwolniono. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do sądu.

Również w niedzielę w miejscowości Liksajny w gminie Miłomłyn, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki skoda. Jak się okazało 22 latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania jakim jest prawo jazdy kategorii B. Pojazd zgodnie z procedurami przekazano osobie wskazanej, kierowca będzie tłumaczył się przed Sądem.

Za popełnione wykroczenia w miniony weekend, policjanci nałożyli łącznie 120 mandatów karnych oraz zastosowali pouczenia wobec 55 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 390 kontroli trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów.

1 comments

Przydałby sie Patrol Drogówki na 11 ego Listopada bo nieraz to aż woła o pomste do nieba jak co niektórzy jeżdżą .

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.