WŁAMAŁ SIĘ DO ALTANY – MOŻE POSIEDZIEĆ 10 LAT

W jednej z miejscowości na terenie gminy Dąbrówno doszło do włamania do domku letniskowego. Policję zawiadomił świadek, który zobaczył, że mężczyzna wybił szybę okienną i przez nią dostał się do wnętrza. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali mężczyznę wewnątrz altany. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Ustalono, że dzień wcześniej ten sam mężczyzna włamał się do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na tej samej posesji co altana. Zginęła pompa wodna, narzędzia ogrodowe oraz przedłużacze o łącznej wartości kilkuset złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione z pomieszczenia przedmioty. Okazało się, że mężczyzna część z nich zdążył już sprzedać swojemu znajomemu, a pieniądze uzyskanie z tej „transakcji” przeznaczył na alkohol. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów. Powiedział, że za pierwszym razem włamał się, gdyż potrzebował pieniędzy na alkohol. Dzień później, skuszony perspektywą łatwego zarobku, postanowił sprawdzić, czy jakieś wartościowe rzeczy znajdują się również w altanie.
Teraz 32-letniemu mieszkańcowi gminy Dąbrówno za kradzież z włamaniem może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.