WOREK AMFETAMINY W SAMOCHODZIE, NOS JESZCZE BIAŁY… GROZI MU WIĘZIENIE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili dochodzenie przeciwko 28 – latkowi.

Jak ustalili śledczy policjanci w Zalewie podczas patrolu miasta zauważyli samochód vw. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. W trakcie czynności mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W związku z tym, że zachowanie kierowcy wskazywało, że jest pod działaniem środków odurzających policjanci skontrolowali mężczyznę. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego posiada przy sobie biały proszek, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Policjanci zatrzymali 28 – latka. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego kierował samochodem osobowym znajdując się pod wpływem amfetaminy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie.

Kodeks karny za samo kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem pod wpływem środków odurzających będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.