WYPADKI W POWIECIE: MOTOCYKLISTA I PIESZA TRAFILI DO SZPITALA

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu. W tych zdarzeniach ranny został motocyklista i potrącona przez samochód 59-letnia kobieta.

W niedzielę po godzinie 14.00 dyżurny komendy policji w Ostródzie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Łukta – Olsztyn. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem na łuku drogi nie dostosowując prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad jednośladem doprowadzając do uderzenia w barierę energochłonną znajdującą się na pasie przeciwnego kierunku ruchu, a następnie uderzył swoim ciałem w przejeżdżający pojazd. 38-letni kierowca motocykla z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kilka godzin później policjanci ruchu drogowego interweniowali tym razem na jednej z ostródzkich ulic. Przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę potrącił 81-letni kierowca fiata. Mieszkanka Ostródy z urazem nogi trafiła do szpitala.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu tych wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i szkice sytuacyjne, a także zatrzymali 81-latkowi prawo jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości kierowców – byli trzeźwi. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.