Z PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ

Pomimo wysokich grzywien, utraty dokumentów oraz zakazów kierowania pojazdami, wciąż nie brakuje kierujących, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. O konsekwencji takiego nieodpowiedzialnego zachowania przekonał się 44 letni kierowca, który został zatrzymany do kontroli przez ostródzką drogówkę.

Dzisiaj (25.07.2023 r.) w Ostródzie, patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego peugeotem. Od 44 latka mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad pół promila tej substancji w jego organizmie. Obligatoryjnie zostało zatrzymane prawo jazdy a pojazd przekazany osobie wskazanej. Policjanci sporządzili dokumentację procesową. Teraz 44 latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominany, że zgodnie z wykładnią kodeksu karnego kto, znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kierowanie pojazdem mechanicznym to nie tylko konsekwencje prawne. Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Alkohol obniża czas reakcji ale także zaburza płynność i dokładność ruchów podczas jazdy. Kierowca pod wpływem alkoholu często też przecenia swoje umiejętności przez co nieprawidłowo ocenia sytuację a w konsekwencji prowadzi do podejmowania złych decyzji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.