ZA ZNISZCZENIE ROLETY ODPOWIE PRZED SĄDEM

Ostródzcy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który zniszczył roletę drzwi w jednym ze sklepów motoryzacyjnych na terenie miasta. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego nie potrzebowali dużo czasu aby ustalić i zatrzymać wandala, który w sobotnią noc (9/10.03.2019r.) zniszczył roletę osłaniająca drzwi w jednym ze sklepów na terenie miasta. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się niedaleko tego sklepu. Właściciel sklepu straty oszacował na 2000 zł. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna w miniony poniedziałek (11.03.2019r.) trafił do policyjnej celi, a wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i poddał się dobrowolnej karze. Akty wandalizmu tłumaczył nadmierną ilością wypitego alkoholu.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.