ZARZUTY DLA POLICJANTA ZA SPOWODOWANIE WYPADKU POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Wracamy do sprawy z lutego tego roku. Na jednym z głównych skrzyżowań w Iławie kierowca uderzył w inne auto i uciekł z miejsca zdarzenia.

Początkowo do winy przyznała się żona kierującego samochodem policjanta. Kiedy jednak kwalifikacja czynu zmieniła się ze stłuczki na wypadek, kobieta wycofała się ze złożonych zeznań. Po kilku miesiącach śledztwa prokuratura nie ma wątpliwości, że autem kierował policjant.

Potwierdza to zebrany w sprawie materiał dowodowy. Prokuratura zgromadziła wystarczający materiał dowodowy, żeby przedstawić zarzuty. Osobą wobec, której zdecydowano o przedstawieniu zarzutów jest funkcjonariusz policji. Dotyczą one spowodowania wypadku drogowego przez osobę, która znajdowała się pod wpływem alkoholu.

– mówi prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek.

Policjant zostanie przesłuchany w najbliższą środę 6 czerwca. Bez względu na złożone wyjaśnienia mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty. Po wykonaniu wszystkich czynności zapadnie decyzja dotycząca przyszłości policjanta w służbie.

źródło: Radio Olsztyn

1 comments

MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.