ZATRZYMANO DWÓCH SPRAWCÓW WŁAMAŃ DO OBIEKTÓW HANDLOWYCH I POJAZDÓW

Ostródzcy kryminalni pracując nad sprawami włamań do obiektów handlowych i pojazdów na terenie miasta ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn: 17- i 20-latka podejrzanych o te włamania.

Właściciele wycenili poniesione straty powstałe w wyniku ich „działalności” na kwotę ponad 20 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostródzcy policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawami kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych i pojazdów na terenie miasta. Ostatnie włamania miały miejsce w przeciągu kilku dni. Funkcjonariusze podejrzewali, że w ten proceder zamieszani są100-45820 mieszkańcy Ostródy. Ustalili jednego podejrzanego w sprawie tych przestępstw. Na tym nie poprzestano i udało się dotrzeć o jeszcze jednej osoby, która najprawdopodobniej brała udział w tych przestępstwach.

W nocy z niedzieli na poniedziałek po kolejnym zgłoszeniu o włamaniu funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zatrzymali osoby podejrzewane. Zatrzymani młodzi mężczyźni – w wieku 17 i 20 lat – trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze przeszukali ich mieszkania i zabezpieczyli tam przedmioty pochodzące z przestępstw. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-latek i jego młodszy100-45819 kolega kradli różne przedmioty, m.in. narzędzia, sprzęt elektroniczny, papierosy, alkohol i pieniądze. Łączna wartość strat jakie spowodowali swoją działalnością to kwota ponad 20 tys. złotych.

20 czerwca mieszkańcy miasta usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami. Podejrzani są o udział w 25 tego typu przestępstwach.

Teraz za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.