ZATRZYMANO POSZUKIWANYCH

Ostródzcy policjanci dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione czyny. W Dąbrównie, policjanci tamtejszego posterunku zatrzymali 17 i 24 latka

W miniony czwartek (07.09.2023) w Ostródzie na ul. Gizewiusza policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego ostródzkiej jednostki policji zatrzymali 38-letniego poszukiwanego mężczyznę, celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy.

Natomiast w piątek (08.09.2023 r.) w miejscowości Rudno w gminie Ostróda, policjanci tego samego referatu dokonaliali zatrzymania 34-letniego mężczyzny poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości, celem doprowadzenia do jednostki penitencjarnej i odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Również w piątek (08.09.2023 r.) w miejscowości Osiekowo w gminie Dąbrówno, policjanci z miejscowego posterunku dokonali zatrzymania dwóch młodych meżczyzn poszukiwanych przez sąd, celem odbycia kary zastępnieczej pozbawienia wolności w wymiarze 5 dni.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z popełnionymi wykroczeniami. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby, bądź przychodzą sami do komendy.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności.

(mp) KPP w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.