ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY SPRZĘTU BUDOWLANEGO

Ostródzcy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży sprzętu budowlanego do której doszło pod koniec ubiegłego roku. To kolejny przykład pokazujący, że formalnie umorzone postępowanie nie znika na półkach archiwum, a jest w ciągłym zainteresowaniu policjantów.

Pod koniec listopada ubiegłego roku, jeden z wykonawców pracujący przy budowie centrum handlowego przy ul. Składowej w Ostródzie zgłosił ostródzkim policjantom fakt kradzieży dwóch zagęszczarek do gruntu gdzie ich łączna wartość opiewała na kwotę 12 tysięcy złotych. Zgłaszający jeszcze przed oficjalnym zawiadomieniem odnalazł jedną z nich porzuconą nieopodal miejsca zdarzenia. Sprawca z placu budowy wywiózł je przy użyciu sanek i nie zdołał zabrać obu maszyn. W celu ustalenia sprawcy tego przestępstwa policjanci wykonali szereg czynności procesowych. Przesłuchiwali świadków, analizowali zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, co mimo wszystko w pierwszej fazie postępowania nie pozwoliło na zakończenie sprawy sukcesem. Pokrzywdzony otrzymał postanowienie o umorzeniu postępowania z powodu niewykrycia sprawcy. Jest to częsta procedura do której dochodzi po wyczerpaniu wszelkich procesowych możliwości wykrywczych.

Sprawa nieprzerwalnie pozostawała jednak w zainteresowaniu ostródzkich kryminalnych. Ich upór i determinacja pozwoliły dotrzeć do wytypowanego przez nich sprawcy. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec gminy Ostróda. Mężczyzna usłyszał wczoraj (22.05.2024r) zarzut dokonania przestępstwa kradzieży. Przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Za przestępstwo kradzieży grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.