ZDARZENIE DROGOWE NA UL. CZARNIECKIEGO W OSTRÓDZIE

Wczoraj rano Oficer Dyżurny ostródzkiej jednostki policji, uzyskał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w centrum miasta na ul. Czarnieckiego. Kierujący uderzył pojazdem w budynek.

Wczoraj (31.07.2023 r.) Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie uzyskał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ostródzie przy ul. Czarnieckiego. Patrol Referatu Ruchu Drogowego niezwłocznie udał się na miejsce, gdzie zastał samochód osobowy marki volkswagen, który uderzył w budynek.

80 letni kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności podczas kierowania pojazdem w wyniku czego zjechał z rampy parkingowej i uderzył w budynek, powodując uszkodzenie rozdzielni elektrycznej.

Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował kierującego do szpitala na obserwację. Na szczęście nie poniósł on poważnych obrażeń.

Mężczyzna został przebadany na obecność alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Dodatkowo, ze względu na liczne uszkodzenia pojazdu, został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Przypominamy, że policja dysponuje dodatkowym środkiem jakim jest skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji w przypadkach, jeżeli istnieją uzasadnione zastrzeżenia, co do kwalifikacji kierowcy. W sytuacjach, gdy policjanci mają uzasadnione zastrzeżenia, co do stanu zdrowia kierującego – mogą również skierować go na badania lekarskie lub psychologiczne.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zwracajmy również uwagę na swój stan zdrowia oraz funkcje psychomotoryczne swojego organizmu, które mają wpływ na szybkość reakcji oraz koncentrację za kierownicą.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.