ZDARZENIE DROGOWE W RUSI

Kierowcy zobowiązani są do poruszania się z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Uwzględniając w jakich warunkach odbywa się ruch, w szczególności ukształtowanie terenu, stan i widoczność drogi, stan i ładunek pojazdu, warunki atmosferyczne i natężenie ruchu. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowco – nie lekceważ przepisów ruchu drogowego!

W środę (03.07.2024r.) około godziny 12:00, kilka kilometrów za miejscowością Ruś w gminie Morąg, kierujący ciężarową scanią nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi naczepa ciężarówki zjechała na przeciwległy pas ruchu. Jadący z naprzeciwka kierowca osobowego renault, celem uniknięcia zdarzenia zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący ciężarową scania również podjął próbę wyprowadzenia pojazdu, jednak bezskutecznie gdyż stracił nad nim panowanie, wjechał do rowu w wyniku, czego scania wywróciła się na bok.

Na szczęście, uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. W chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci po raz kolejny przypominają!

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, stwarzając przy tym realne zagrożenie dla innych, jadących prawidłowo uczestników ruchu drogowego.

Kierowco „noga z gazu”!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.