ZGAŚ RYZYKO W BUDOWNICTWIE

„Zgaś ryzyko” oraz „Bezpieczeństwo w budownictwie”.
Pod tymi hasłami 27 kwietnia odbyły się ćwiczenia pokazowe, połączone z prelekcją na temat zagrożeń pożarowych i ratownictwa podczas awarii w budownictwie.
1Program „Zgaś ryzyko” prowadzony jest pod auspicjami Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i skierowany jest do społeczeństwa. W ramach akcji komendy powiatowe i miejskie PSP prowadzą ćwiczenia i akcje informacyjne na temat zapobiegania pożarom, prawidłowej ewakuacji i podjęcia akcji gaśniczej podczas pożarów. Komenda Powiatowa PSP w Ostródzie przeprowadziła wspólne ćwiczenia z firmą Budimex. To wspólne przedsięwzięcie propagowało prawidłowe zachowanie się pracowników budowlanych podczas pożarów, wypadków komunikacyjnych oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.
2Personel kierowniczy firmy, który na co dzień zarządza blisko tysiącem pracowników na terenie budowy drogi S7 i DK16, utrwalał umiejętności prawidłowego reagowania na zagrożenia pod okiem strażaków. Funkcjonariusze instruowali uczestników ćwiczeń jak należycie zgłaszać wypadki do służb ratunkowych, pokazali jak prawidłowo używać gaśnic oraz jak udzielać pierwszej pomocy medycznej przy wykorzystaniu apteczek pierwszej pomocy. Dodatkowo ćwiczący zapoznali się ze sposobem uwalniania poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów oraz metodach gaszenia pożarów cieczy łatwopalnych.
tekst: G. Różański, zdjęcia: P. Krzyżaniak.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.