ZŁAPANO SPRAWCÓW BRUTALNEGO POBICIA I KRADZIEŻY W MORĄGU

Morąscy kryminalni zatrzymali parę podejrzanych o dokonanie rozboju na 25-letnim mężczyźnie. Sprawcy po jego brutalnym pobiciu zabrali mu wartościowe przedmioty, które posiadał przy sobie. Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd wobec 24 – letniej kobiety i 27-letniego mężczyzny zastosował 3-miesięczny areszt.

W minioną środę (29.12.2021r.) dyżurny komisariatu Policji w Morągu uzyskał informację o tym, że poprzedniego wieczora na Placu Kombatantów doszło do brutalnego rozboju na 25 letnim mężczyźnie, w wyniku którego trafił on z obrażeniami ciała do szpitala oraz utracił mienie o wartości około sześciu tysięcy złotych. Do akcji przystąpili morąscy kryminalni, którzy po szybkim ustaleniu sprawców przestępstwa dokonali ich zatrzymania. Zarówno 24 – letnia kobieta jak i jej 27 – letni partner nie kryli swojego zaskoczenia takim obrotem sprawy. Po usłyszeniu zarzutów sprawcy przyznali się do winy. Odzyskano również utracone mienie mężczyzny.

Sąd na podstawie złożonego przez prokuratora i policjantów wniosku wobec krewkiej pary zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanego napastnika kara będzie wyższa ponieważ popełnionego czynu dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Rodzina poszkodowanego jest wdzięczna za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do złapania bandytów:

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.