ZLEKCEWAŻYŁ SĄDOWE ZAKAZY – ODPOWIE PRZED SĄDEM

Pomimo licznych apeli policjantów oraz surowych konsekwencji za nie stosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, na drogach powiatu wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Ostródzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego mężczyznę. Okazało się, że kierował on pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd podwójnego zakazu prowadzenia pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

We wtorek (23.04.2024r.) około godziny 9:00 na ul. Morąskiej w miejscowości Małdyty, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że 31-letni mężczyzna jest objęty dwoma sądowymi zakazami prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna popełnił przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, czyli niestosowanie się do zakazu sądu.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o konsekwencjach swojego zachowania oraz sporządzili dokumentację procesową celem przekazania sprawy do sądu.

Czym jest zakaz? Jest środkiem karnym, który orzeka sąd wobec osób które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego, czyli między innymi za spowodowanie wypadku drogowego oraz w przypadkach kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających.

Policjanci przypominają!

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów, nie stosują się do orzeczenia sądu muszą liczyć się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.